Administratorem Państwa Danych jest Tomasz Pilawa prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Luminosa Cosmetics Tomasz Pilawa z siedzibą w Warszawie, przy ul. Mazowiecka 11/49, 00-052 Warszawa. Kontakt z Administratorem możliwy jest pod wyżej wskazanym adresem oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej kontakt@luminosa.pl

Mając na uwadze bezpieczeństwo i poufność Państwa danych osobowych chcielibyśmy przekazać Państwu informacje o celach, rodzaju, zakresie, czasie przetwarzania danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach zgodnie z obowiązującym od 25 maja 2018 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO).

W przypadku korzystania z usług naszego sklepu internetowego przetwarzamy różne rodzaje danych.

 

1. Jakie dane osobowe przetwarzamy?

1.1.Podczas zakupu

Przetwarzamy standardowe dane o naszych klientach związane z zakupami w naszym sklepie. W tym celu przetwarzamy dane identyfikacyjne : imię i nazwisko, nazwa firmy i numer NIP (jeżeli prowadzisz firmę), adresy dostaw podane w trakcie składania zamówienia. Dane kontaktowe: adres e-mail, numer telefonu. Dane powstałe w związku z zawartą umową historia i szczegóły zakupu, Twoje reklamacje, opinie udzielone na naszej stronie internetowej, udzielone przez Ciebie zgody.

Dodatkowo aby świadczyć usługi na wysokim poziomie i odpowiadać na Twoje pytania, zgłaszane problemy, udzielać porad kosmetologicznych, przetwarzamy także informacje na temat treści Twojej komunikacji z nami, w tym dodatkowe informacje, które mogłeś zawrzeć w korespondencji e-mail, umieszczając informacje w polu uwagi do zamówienia lub które mogłeś podać w trakcie rozmowy telefonicznej oraz podczas czatu z naszym pracownikiem. Zawsze zbieramy również informacje na temat źródła pozyskania Twoich danych.

1.2. Podczas rejestracji konta

Jeżeli użytkownik uznał że chce założyć konto w naszym sklepie , konieczna jest rejestracja konta na naszej stronie internetowej. Konto klienta jest zabezpieczone hasłem, do którego nie mamy dostępu, a w sytuacji jego utraty nie jesteśmy w stanie na żądanie przesłać go jedynie wygenerować restart hasła, który zostaje wysłany na podany podczas rejestracji adres e-mail. Użytkownik na swoim koncie ma nieograniczony dostęp do swoich danych osobowych, a także ich ewentualnej edycji. Na koncie użytkownik może sprawdzić historię zrealizowanych zamówień, listę zakupionych produktów, historię programu lojalnościowego, treść dodanych opinii o produkcie. Za pośrednictwem konta klienta może również zarządzać otrzymywaniem newslettera oraz listą produktów zachowanych w schowku, która pozwala na dodawanie ulubionych produktów.

Przetwarzamy podane przez Ciebie dane identyfikacyjne, którymi są imię i nazwisko, a w przypadku zakupu na firmę NIP. Dane kontaktowe, którymi są adres e-mail, adres/adresy dostawy, adres do faktury, numer telefonu, dane płatności. Dane demograficzne pochodzące z ustawień użytkownika i zachowania w Internecie, przez które rozumie się dane dotyczące płci, daty urodzenia, preferowanego języka. Dane logowania, którymi są login i hasło. Do prawdziwego hasła nie mamy dostępu. Dane powstałe w związku z zawartą umową przystąpienia do programu lojalnościowego historia i szczegóły zakupu, Twoje reklamacje, opinie udzielone na naszej stronie internetowej, wartość świadczonych usług, udzielone przez Ciebie zgody.

1.3 W przypadku udzielenia zgody na przesyłanie informacji handlowych

Użytkownik może odbierać od nas informacje handlowe dotyczące promocji, nowości, polecenia zamiennika. W każdej chwili może zrezygnować z otrzymywania tych informacji. Posiadacze kont mogą zrezygnować z otrzymywania informacji handlowych również za pośrednictwem konta. W tym celu przetwarzamy dane kontaktowe, konkretnie adres e-mail, numer telefonu, a w przypadku posiadaczy kont dane podane podczas rejestracji. Dane demograficzne pochodzące z ustawień użytkownika i zachowania w internecie, przez które rozumie się dane dotyczące płci i preferowanego języka.

1.4 W momencie kontaktu poprzez formularze kontaktowe lub portale społecznościowe

W momencie wiadomości wysłanej poprzez formularz online, wiadomości e-mail przesłanej do naszego biura obsługi klienta, przetwarzamy: nagrania rozmów telefonicznych, które są monitorowane, a także zapisy korespondencji e-mail, zapisy korespondencji formularzy online.

W przypadku kontaktu za pośrednictwem naszej strony lub profilu w wybranych portalach społecznościowych, przetwarzanie danych osobowych podlega wyłącznie zasadom przetwarzania danych osobowych firmy, które są operatorem danego portalu społecznościowej.

1.5 W przypadku zamieszczenia oceny w portalach opiniujących

Po otrzymaniu zamówienia klient otrzymuje prośbę o ocenę poziomu satysfakcji za pośrednictwem wybranego portalu opiniującego ceno.pl i/lub opineo.pl. Każda ocena świadczonych przez nas usługach jest dla nas bardzo cenna, jednakże wyłącznie od klienta zależy, czy zdecyduje się na przedstawienie swojej opinii. W przypadku takiej oceny przetwarzamy i przekazujemy partnerom dane kontaktowe: adres e-mail, dane powstałe w związku z zawartą umową, szczegóły transakcji a mianowicie informację o zakupionych produktach.

1.6 W przypadku odwiedzin na naszej stronie internetowej.

W przypadku użytkowników odwiedzających nasze strony internetowe gromadzimy w trakcie wizyty informacje dotyczące: adresu IP, preferowanego języka, ustawienia przeglądarki, oglądane strony internetowe łącznie z datą i godziną. Monitorujemy poruszanie się po stronie internetowej, kliknięcia na odnośniki, aby dopasować wyświetlaną treść i oferować oczekiwane produkty oraz treści.

Podczas wizyty na naszej stronie internetowej w stosowanej przeglądarce internetowej i urządzeniu zapisujemy, a następnie odczytujemy pliki cookies, którym poświęcony jest odrębny dział niniejszych Zasad.

Przetwarzamy również dane dotyczące zachowania na stronie, dane udostępniane przez przeglądarkę, rozdzielczość, system operacyjny urządzenia i jego wersję.

 

2. W jakim celu przetwarzamy dane osobowe?

2.1 Zakup towaru

Dane przetwarzamy w celu realizacji umowy sprzedaży, abyśmy mogli zrealizować zamówienie otrzymane poprzez naszą stronę internetową lub telefonicznie poprzez infolinię i dostarczyć produkt. Adres e-mail i numer telefonu wykorzystywane są do przesłania potwierdzenia zamówienia, doręczenia potwierdzenia otrzymania płatności, przesłania faktury elektronicznej, a także do bieżącego informowania o stanie zamówienia, a w razie konieczności do indywidualnego kontaktu w sprawie danego zamówienia.

2.2 Konto klienta

W przypadku klientów posiadających zarejestrowane konto, przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji umowy przystąpienia do programu lojalnościowego, czyli prowadzenia konta klienta, w ramach którego oferujemy szereg korzyści.

2.3 Oferta reklamowa

Jeśli podałeś dane osobowe wpisując się listę subskrybentów naszego newslettera lub wyraziłeś zgodę na otrzymywanie informacji o zniżkach i nowościach oferowanych przez nasz Sklep to oznacza, że przetwarzamy Twoje dane w tych właśnie celach i na podstawie Twojej zgody. Twoja zgoda jest dobrowolna i możesz ją w każdej chwili cofnąć kontaktując się z Administratorem kontakt@luminosa.pl

2.4 Obsługa klienta

Bezustannie udoskonalamy procesy i pracujemy nad jakością naszej obsługi klienta. Aby jak najszybciej odpowiadać na zapytania, rozwiązywać problemy dotyczące realizacji umowy sprzedaży, udzielać konsultacji kosmetologicznych potrzebujemy danych osobowych użytkownika w celu skutecznego działania i rozwoju naszej firmy. W przypadku kontaktu telefonicznego, rozmowa będzie nagrywana po uprzednim ostrzeżeniu.

Dane osobowe wykorzystujemy również w celu kontakt z użytkownikiem i jego indywidualnego dostosowania. Możemy kontaktować się telefonicznie, e-mailem, lub w innej formie, aby pomóc w problemach związanych z realizacją zamówienia. Ponadto, aby poinformować użytkownika o aktualnym stanie zapytania, zamówienia lub reklamacji, uzyskać od niego dodatkowe informacje. W przypadku wystąpienia problemów z płatnością lub braku płatności, problemów z realizacją zamówienia, udzielić porady kosmetologicznej, dobrać odpowiednie próbki kosmetyków do zamówienia, zweryfikować poprawność danych w zamówieniu oraz w przypadku problemu z dostawą zamówienia.

2.5 Ocena satysfakcji

W następstwie złożonego zamówienia klient otrzymuje prośbę o ocenę jakości usług za pośrednictwem wybranych portali opiniujących. W tym przypadku celem przetwarzania jest badanie satysfakcji.

2.6 Polepszanie jakości usług

Dane osobowe użytkowników wykorzystujemy również do bezustannego doskonalenia naszych usług i systemów, włącznie z dodawaniem nowych funkcjonalności. Dane przetwarzamy w celu podejmowania świadomych decyzji przy użyciu analiz zbiorczych i business intelligence, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, opartego na swobodzie działalności gospodarczej i polegającego na konieczności udoskonalania świadczonych usług ze względu na chęć uzyskania przewagi konkurencyjnej.

2.7 Ochrona bezpieczeństwo i rozwiązywane sporów

Dane osobowe przetwarzamy również w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa naszych klientów i systemów, wykonywania naszych praw i roszczeń prawnych, wykrywania oszustw i zapobiegania im, rozwiązywania sporów lub realizacji naszych umów. Ponadto, dane osobowe możemy przetwarzać także w celu ewentualnych kontroli, prowadzonych przez organy publiczne.

2.8 Udoskonalenie, dopasowanie treści na naszych stronach internetowych

Dane osobowe wykorzystujemy do personalizacji treści i ofert na naszych stronach internetowych. Wyświetlane oferty marketingowe mogą być wyświetlane wg. informacji o użytkowniku, które uzyskaliśmy w określonym czasie na podstawie danych kontaktowych i demograficznych, ulubionych produktów, a także innych danych związanych z korzystaniem z naszych stron internetowych. Nie prowadzimy jednak w pełni zautomatyzowanego przetwarzania.

Przetwarzamy dane dotyczące zachowania użytkownika na naszych stronach internetowych, co pozwala uzyskać nam informacje, na podstawie których możemy doskonalić nasze strony internetowe. Dane osobowe użytkownika przetwarzamy w celu prowadzenia statystyk, takich jak na przykład monitoring odwiedzin lub pomiar skuteczności reklamy, funkcjonalności naszych stron internetowych.

 

3. Na jakiej podstawie przetwarzamy dane osobowe?

Dane osobowe przetwarzamy wg informacji opisanych szczegółów w powyższych artykułach:

a) Bez zgody użytkownika na podstawie umowy, realizacji obowiązku prawnego lub prawnie uzasadnionego interesu;

b) Za zgodą użytkownika

Przetwarzanie danych bez zgody użytkownika zależy od określonego celu danego przetwarzania, pozycji osoby, której dane dotyczą, wobec naszej firmy mianowicie czy osoba wyłącznie odwiedza naszą stronę internetową, czy dokonuje zakupu lub rejestracji. Przetwarzamy również dane w przypadku, gdy osoba której dane dotyczą, jest adresatem zamówionego towaru, kontaktuje się z nami lub odwiedza punkt odbioru i sprzedaży.

3.1 Realizacja umowy sprzedaży

W momencie dokonania zakupu, złożenia zamówienia w naszej firmie, powstaje propozycja zawarcie umowy, która zostaje zawarta z chwilą przyjęcia propozycji z naszej strony w formie wysłania zamówionego towaru. Do realizacji umowy sprzedaży lub innej umowy dotyczącej produktów potrzebujemy danych osobowych, wprowadzonych w formularzu zamówienia. Dane przetwarzamy za zgodą użytkownika wyrażoną podczas składania zamówienia.

3.2 Rejestracja konta

Umowa która jest podstawą przetwarzania danych powstaje w momencie rejestracji konta oraz jednoczesnego przystąpienia do programu lojalnościowego na naszej stronie. Przetwarzamy dane osobowe na podstawie

realizacji założenia konta w celu jego prowadzenia. Z chwilą usunięcia konta, rozwiązania umowy przestajemy przetwarzać dane osobowe w tym celu. Dane przetwarzamy za zgodą użytkownika wyrażoną podczas rejestracji konta.

3.3 Dopełnienie obowiązków prawnych

Dane osobowe przetwarzamy również w celu dopełnienia obowiązków prawnych, takich jak np. ustawa o rachunkowości, której to przepisy stanowią podstawę do przetwarzania przez nas danych osobowych. Do przetwarzania danych osobowych na podstawie realizacji takich obowiązków nie jest wymagana zgoda osoby, której dane dotyczą. Na takiej podstawie prawnej przetwarzamy dane identyfikacyjne i kontaktowe, a także dane dotyczące zamówień.

3.4 Zgoda udzielona przez użytkownika

Przetwarzamy dane na podstawie zgody użytkownika w celu wysłania, przekazania informacji handlowych w wiadomości e-mail lub telefonicznie. Na podstawie udzielonej zgody przetwarzamy je w przypadku, gdy nie przetwarzamy ich na podstawie prawnie uzasadnionego interesu lub realizacji rejestracji konta. Użytkownik w dowolnym momencie może wycofać zgodę i zaprzestać otrzymywania informacji handlowej.

Zgody wymagamy również, gdy publikujemy opinię zakupionego produktu lub komentarz na blogu. Także w tych przypadkach zgodę można cofnąć w dowolnym momencie.

3.5 Prawnie uzasadniony interes

Dane osobowe przetwarzamy również na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, w celu ulepszania jakości, dopasowania świadczonych usług. Naszym prawnie uzasadnionym interesem jest również ochrona roszczeń prawnych, wewnętrzna ewidencja i kontrola należytego świadczenia naszych usług. Nasz prawnie uzasadniony interes polega również na przesyłaniu próśb o recenzję dokonanego zakupu za pośrednictwem wybranego portalu opiniującego, lub też ocenę organizowanych przez nas konkursów konsumenckich.

 

4. Odbiorcy danych

Twoje dane osobowe ujawniamy innym podmiotom tylko wówczas, gdy jest to konieczne. Powyżej wymienione dane mogą być udostępniane innym podmiotom, mianowicie:

- Naszym pracownikom lub współpracownikom, którzy zostali przeszkoleni, upoważnieni i zobowiązani do zachowania poufności oraz przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych

- Podmiotom, z którymi mamy zawarte umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, tj. podmiotom świadczącym usługi IT, księgowe, bankowe, prawne, administracyjne;

- Firmie logistycznej obsługującej pakowanie i wysyłkę zamówień z magazynu;

- Podmiotom świadczącym usługi płatnicze;

- Firmom przewozowym;

- Operatorom narzędzi marketingowych;

- Podmiotom świadczącym usługi narzędzi do kontaktu z pracownikami;

- Dostawcą technologii i operatorom usług chmurowych;

- Portalom społecznościowym w przypadku kontaktu za ich pośrednictwem

- Partnerom wysyłającym informacje handlowe, którzy zobowiązani są do zachowania poufności i nie mają prawa używać powierzonych danych do żadnych innych celów;

- Operatorom systemów opiniujących;

- Organom publicznym w przypadku egzekwowania naszych praw;

 

5. Jaki czas przechowujemy dane osobowe?

Okres przetwarzania przez nas danych osobowych uzależniony jest od celu i podstawy prawnej ich przetwarzania.

- Zgodę na przetwarzanie danych w celu zawarcia i wykonania umowy, rejestracji konta, realizacji reklamacji, dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami przechowujemy przez okres co najmniej 10 lat;

- Zgoda na przetwarzanie danych w celu subskrypcji newslettera, otrzymywania informacji o zniżkach i nowościach, otrzymywania informacji handlowych, powiadomienia o dostępności, udzielonej opinii o produkcie, zamieszczenia komentarza na naszym blogu, przetwarzamy do momentu wycofania zgody przez użytkownika;

- Zgody, które przetwarzamy na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów przechowujemy przez okres ważności celów, do których zostały one zebrane oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami co najmniej 10 lat od dnia zebrania danych użytkownika;

- W przypadku udzielenia zgody na otrzymanie powiadomienia o dostępności produktu dane, zgoda przetwarzana jest do czasu wysłania powiadomienia.

- W przypadku kontaktu z nami za pośrednictwem naszej obsługi klienta, zgoda na przetwarzanie danych osobowych dotyczących takiego kontaktu przechowujemy do momentu wycofania zgody przez użytkownika.

- W przypadku wizyty w naszym punkcie odbioru sprzedaży lub innym obiekcie naszej firmy, nagrania z kamer przetwarzamy przez okres 90 dni od dnia sporządzenia danego nagrania.

 

6. Informacje o korzystaniu z pliku ''Cookies'' .

Serwis wykorzystuje technologię Cookies w celu dostosowania naszych stron internetowych do indywidualnych potrzeb i umożliwienia dokonania zleceń. Cookies to standardowe narzędzie do zapisywania informacji, dotyczących korzystania ze stron internetowych. Można zgodzić się na to, aby dane zostały zapamiętane i mogły być bez powtórnego wpisywania używane przy następnych odwiedzinach na stronach serwisu internetowego. Właściciele innych witryn nie będą mieli dostępu do tych danych. Jeżeli nie zgadzasz się na personalizowanie serwisu, zalecamy wyłączenie obsługi cookies w opcjach przeglądarki internetowej. Oprócz plików cookies używamy również z pikseli śledzących, które są niewidocznymi dla użytkownika obrazkami, działającymi zasadzie, jak pliki cookies. Czas, na który pliki cookies są zapisywane w przeglądarce lub urządzeniu zależy od ustawień samych plików cookies oraz przeglądarki. Dane pozyskane z plików cookies przechowujemy przez okres nie mniej niż 1 rok.

 

7.W jaki sposób możesz zrealizować przysługujące Ci prawa ?

Mają Państwo prawo do:

- Dostępu do swoich danych, wniosek można złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

- Sprostowania danych, wniosek można złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

- Usunięcia swoich danych, o ile obowiązujące przepisy nie będą się temu sprzeciwiały. Wniosek można złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

- Sprzeciwu wobec przetwarzania w przypadku danych marketingowych , dane osobowe zaprzestaniemy przetwarzać niezwłocznie. W pozostałych przypadkach wniosek zostanie rozpatrzony indywidualnie po analizie naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz praw i powodów przedstawionych przez użytkownika. Wniosek można złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

- Prawo do ograniczenia przetwarzania, wniosek można złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

- Przeniesienia danych do innego administratora, w przypadku gdy dane przetwarzane są na podstawie zgody albo zawartej umowy. Wniosek można złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

- Wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych na niewłaściwe przetwarzanie jego danych Wniosek o realizacji swoich praw mogą Państwo złożyć za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

W celu sprawnej obsługi Państwa praw prosimy o zamieszczanie we wniosku następujących kategorii informacji:

- Danych identyfikujących wnioskodawcę (imię i nazwisko, adres, adres e-mail, nr telefonu)

- Uzasadnienie wniosku

- Innych dodatkowych informacji, które umożliwiłyby nam prawidłową identyfikację osoby

- Sposób odbioru danych.

Podane we wniosku dane nie będą przetwarzane w innych celach poza realizacją żądania.

W przypadku braku danych w zasobach Sklepu nie zostaną one utrwalone.

Państwa żądania będą rozpatrywane indywidualnie. Możliwość realizacji ww. praw uzależniona jest podstawy prawnej przetwarzania Państwa danych.

Państwa żądania realizowane będą w terminie 1 miesiąca od otrzymania wniosku. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie będziemy w stanie dotrzymać tego terminu zostaną Państwo o tym poinformowani.

W przypadku pytań, wniosków dotyczących niniejszych Zasad oraz przetwarzania danych osobowych można w dowolnym czasie skontaktować się z administratorem danych osobowych za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@luminosa.pl

Niniejsze Zasady ochrony danych osobowych wchodzą w życie z dniem 01.07.2021.

Dodano do listy życzeń